Przedłużanie i Pogrubianie Rzęs - Ranking Najlepszych Produktów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Odcienie oczu

Twoje oczy są najbardziej ekscytującą i pełną ekspresji strefą twojego ciała. Dlatego, nic dziwnego, że chcesz je odpowiednio podkreślić i wyeksponować. Powinnaś to jednak robić w umiejętny sposób, w zgodzie ze swoim typem urody ogólnie panującymi trendami w modzie i najlepiej dobraną kolorystyką.

Ogólnie, jeżeli chodzi o oczy, to nie mamy zbyt dużego wpływu na ich barwę, wszystko sprowadza się do złożonego systemu genów, które łączą się na różne sposoby w celu określenia takich cech, jak między innymi kolor oczu i włosów. W tęczówce zawarty jest kolorowy pigment, który określa ludzki kolor oczu. Mimo, iż na początku wszyscy mamy niebieski kolor oczu, to wraz z wiekiem (3-letni okres), następuje zmiana zabarwienia tęczówki, aż do zyskania konkretnego koloru naszych oczu. Dzieje się tak za sprawą melaniny, czyli pigmentu zawartego w tęczówce. To, jaki mamy kolor tęczówki zależy w ostatecznym rozrachunku od genów, jakie odziedziczyliśmy po przodkach. Oczywiście nie tylko wiek wpływa na odcień tęczówki. Może ona zmienić swój kolor na skutek gwałtownego urazu, stanu zapalnego, czy choroby dziedzicznej.

Ale kolor oczu to dzisiaj nie tylko kwestia, genetyki ale również własnych upodobań. W bardzo szybki sposób można dzisiaj zmienić kolor swoich oczu, za sprawą szkieł kompaktowych, które są dziś szeroko dostępne na rynku. Za ich sprawą można zmienić swój wygląd nie do poznania.

Jeżeli jednak zdecydujemy się na pozostanie przy ich naturalnej barwie, to nic nie leży na przeszkodzie, by ją odpowiednio wyeksponować i uczynić oko jeszcze bardziej wyraziste, a kolor fascynujący.

Można to osiągnąć stosując odpowiednie triki w makijażu. Trzeba też pamiętać o kilku zasadach w doborze odpowiedniej palety barw. Wybór odpowiednich kosmetyków do makijażu oczu jest niezwykle ważny dla uzyskania znakomitych efektów.

Profesjonaliści wyznają kilka podstawowych zasad w makijażu oka:

Dla niebieskich tęczówek oczu najbardziej odpowiednie będą odcienie fioletu, różu, brązy i naturalne barwy, a także barwy opalizujące – złoto, srebro i odcienie szarości. Nieatrakcyjnie wyglądają, gdy zastosujemy odcienie zieleni, bądź niebieskiego.

Dla oczu o brązowych tęczówkach najodpowiedniejsze będą cyna, granat, khaki, ale również róż i fiolet.

Oczy zielone: dobrze wyglądają, gdy zastosujemy brązy, bordo, złoto, fiolet. Niekorzystnie wyglądają w kolorach niebieskich i zielonych.

Należy również pamiętać o tym, że aplikacja ciemnego cienia optycznie zmniejsza oko, sprawia, że spojrzenie jest lekko przydymione, dlatego warto korzystać z niego w makijażu wieczorowym. Ciemny kolor dodatkowo otula i wycofuje oko w głąb. W makijażu dziennym najlepiej wykorzystywać kolory jasne, które nadają oczom naturalny wygląd, otwierają oko i sprawiają, że są one większe i bardziej błyszczące. Odrobina cieni perłowych, nadaje spojrzeniu blasku i wprowadza światło.

Aby makijaż był perfekcyjny(niezależnie od tego, jaką mamy tęczówkę), potrzebna jest duża doza cierpliwości i praktyka. Po opanowaniu tej sztuki, makijaż oczu, będzie trwał kilka minut, a efekt będzie wspaniały. 

Zobacz ranking najlepszych produktów do powiększania rzęs