Przedłużanie i Pogrubianie Rzęs - Ranking Najlepszych Produktów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Jak założyć sztuczne rzęsy?

Długie rzęsy sprawiają, że oczy stają się większe, pełniejsze i bardziej kuszące. Takie rzęsy, to marzenie niemal każdej kobiety. Niestety, nie wszystkich natura obdarzyła jednakowo szczodrze. Jeśli należysz właśnie do tej części kobiet, to nie musisz się już o nic martwić, ponieważ współczesny przemysł kosmetyczny, wynalazł sztuczne rzęsy, które pomogą ci uwodzić spojrzeniem. Są one w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach. Jeśli nauczysz się je nakładać prawidłowo, nikt nie zgadnie, że nie są twoje.

Pierwszym krokiem jest odpowiedni wybór rzęs. Jeśli twoje rzęsy są rzadkie i krótkie warto wybrać całe kępki, które dokleimy do swoich własnych. Jeśli chcemy uzyskać tylko głębie spojrzenia i delikatnie zagęścić swoje własne rzęsy, warto zastanowić się nad wyborem tych pojedynczych, które tylko gdzie, niegdzie dokleimy do własnych rzęs. Rzęsy są wykonane zazwyczaj z włókien syntetycznych, więc bez problemu poddają się procesowi stylizacji. Kiedy ze względu na chorobę lub z innej przyczyny utraciłaś własne rzęsy, warto skorzystać z rzęs z naturalnego włosia. Są one droższe, jednak wyglądają bardziej naturalnie.

Przed przystąpieniem do naklejenia sztucznych rzęs upewnij się, że oczy sa czyste, wolne od tuszu do rzęs, eyelinera, itp. Następnie, nałóż na powieki puder i cień do powiek, dzięki którym klej będzie lepiej przylegał do rzęs. Puder i cień wchłaniają sebum, które minimalizowałoby działanie kleju do rzęs.

Kolejnym etapem jest dopasowanie rzęs do powieki. W gotowych zestawach mamy parę rzęs, które pasują na oko prawe i lewe. Przyłóż rzęsy do odpowiedniego oka i sprawdź ich długość. Jeśli są zbyt długie, delikatnie przytnij rzęsy małymi nożyczkami. Rób to zawsze od zewnętrznej strony oka ponieważ z tej strony są one nieco dłuższe. Aby efekt był bardziej naturalny, możesz dodatkowo skrócić rzęsy na całej ich długości. Możesz obcinać, pozostawiając nieco dłuższe partie przy zewnętrznym kąciku. Wtedy uzyskasz efekt tzw. kociego oka.

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie swojego zestawu do nakładania rzęs i dokładne przestudiowanie ulotki dołączonej do opakowania. Niektóre zestawy mogą się nieco różnić, w zależności od producenta. Upewnij się zatem, że masz wszystko, co będzie ci potrzebne w kolejnych etapach.

Kiedy już uznasz, że masz wszystko, czego ci potrzeba, nałóż klej. Najlepiej zrobić to, rozprowadzając niewielka ilość na zewnętrznej części dłoni i zamoczyć pasek sztucznych rzęs lub pojedynczą kępkę. Niektóre rodzaje kleju należy zostawić na sztucznych rzęsach na kilka minut, a dopiero potem przyłożyć do własnych rzęs. Przed nałożeniem rzęs sprawdź, czy klej zaczął działać.

Możesz teraz przykleić rzęsy. Do tego celu użyj malutkiej pęsety. Ważne, by przykleić je jak najbliżej naturalnych rzęs. Pojedyncze rzęsy lub ich kępki, można przykleić pod naturalne. Musisz to zrobić bardzo ostrożnie, by nadmiar kleju nie dostał się do oka. Jeśli się tak stanie, szybko przepłucz oko dużą ilością ciepłej wody. Często na ulotce znajduje się informacja, co należy zrobić w takiej sytuacji. Za wszelką cenę staraj się jednak jej uniknąć.

Przytrzymaj rzęsy, na powiekach, dopóki klej nie wyschnie (30 sekund do minuty, a czasem mniej, zależnie od kleju). Dokładny czas, znajduje się w instrukcji dołączonej do opakowania.

Kiedy sztuczne rzęsy dobrze przylegają do naturalnych, możesz zacząć je modelować. Pierwszym krokiem może być wykorzystanie zalotki, która ładnie je podkręci i podniesie od nasady. Pamiętaj, aby nie używać zalotki, po nałożeniu tuszu do rzęs, ponieważ możesz je połamać lub nawet powyrywać.

Następnie nałóż maskarę. Ten zabieg przyda się, jeśli kolor sztucznych rzęs, różni się nieco od naturalnego. Przyłóż palec do sztucznych rzęs i nakładaj maskarę, dociskając sztuczne rzęsy do naturalnych. Jeśli przestrzeń pomiędzy naturalnymi i sztucznymi rzęsami jest bardzo widoczna, wypełnij ja eyelinerem w płynie, lub cieniem do powiek. Możesz nim także zamaskować ślady po kleju.

I gotowe. Możesz teraz cieszyć się wspaniałymi długimi i uwodzicielskimi rzęsami. Pamiętaj tylko, by zdjąć je przed pójściem spać. W tym celu możesz skorzystać z płynu dołączonego do opakowania.

Zobacz ranking najlepszych produktów do powiększania rzęs