Przedłużanie i Pogrubianie Rzęs - Ranking Najlepszych Produktów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Jak uzyskać błyszczące spojrzenie?

Mówi się często, że oczy są zwierciadłem duszy. Są również pierwsza informacją dla twojego rozmówcy. Jeśli jesteś zdrowa i szczęśliwa, twoje oczy będą błyszczące i pełne blasku. Jeśli masz jakieś kłopoty są szare i bez wyrazu. Ważne jest zatem, by odpowiednio dbać o oczy, by jak najdłużej ci służyły, a twoje spojrzenie było jasne i błyszczące. Powinnaś jak najczęściej pozwalać im odpoczywać, unikać zbyt długiego przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach, pracy w złym oświetleniu i przy komputerze.

Na stan twoich oczu ma wpływ wiele czynników. Zła dieta, nieodpowiednio dobrane kosmetyki do makijażu oczu, czy niehigieniczny tryb życia, polegający na zbyt długim przebywaniu w sztucznym oświetleniu lub pracy przy komputerze bez użycia okularów ochronnych . Te wszystkie rzeczy sprawiają, że twoje oczy są zaczerwienione, często cierpisz na zapalenie spojówek i nawracające bóle głowy, masz kłopoty z koncentracją. Pojawia się również ciągły ucisk w oku.

Aby twoje oczy były zdrowe, a spojrzenie pełne blasku, naprawdę potrzeba niewiele. Upewnij się, że światło w twoim miejscu pracy jest właściwe. Jeśli pracujesz przy komputerze noś okulary ochronne i co godzinę rób sobie krótkie przerwy, aby skupić wzrok na odległych obiektach. Takie ćwiczenie poprawia głębokość i ostrość widzenia. Nigdy nie oglądaj telewizora w zupełnej ciemności. Włącz małą lampkę, która rozproszy mrok. I najważniejsze – regularnie kontroluj wzrok u okulisty.

Jeśli twoje oczy są zmęczone i zaczerwienione, stosuj maseczki łagodzące i regenerujące oraz wykonuj proste ćwiczenia.

W tym celu połóż się w zaciemnionym pokoju i nałóż na powieki plasterki ogórka, wacik nasączony w schłodzonym mleku lub przynajmniej torebkę czarnej herbaty ekspresowej. Trzymaj taki kompres na powiekach około 10 minut. Potem spłucz oczy letnią wodą. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na chwilę relaksu w pracy, postaraj się przez kilka sekund posiedzieć z zamkniętymi oczami, dociskając powieki delikatnie opuszkami palców. Pozwoli to na wyrównanie ciśnienia w gałce ocznej i lepsze ukrwienie.

Jeśli twoim problemem są opuchnięte powieki i cienie pod oczami możesz wykonać ręczny drenaż limfatyczny. Warto wykorzystać do tego celu sprawdzone produkty, które są na rynku kosmetycznym. I oczywiście nic nie zstąpi picia wody. Drenaż wykonujemy uciskając delikatnie, ale zdecydowanie skórę pod oczami i na powiekach wzdłuż oczodołu, zaczynając od wewnętrznej części oka w kierunku zewnętrznej.

Aby uzyskać spojrzenie pełne blasku, warto skorzystać z naturalnych właściwości niektórych ziół. Pomogą one ukoić, stonować i rozjaśnić cienie pod oczami.

Świetlik jest szczególnie pomocny w przygotowaniu kompresów. Pomaga on w zapaleniu spojówek i w efekcie suchego oka. Krople ze świetlikiem łagodzą różnego rodzaju stany zapalne. Napój z czarnego bzu służy jako łagodny stymulant i może być stosowany w kompresjach do rozjaśniania oczu.

Napar z kwiatów rumianku koi i zmniejsza stan zapalny.

Rumianek lub torebka dzikiej róży mogą być wykorzystywane do walki z opuchlizną i cieniami pod oczami.

Innym lekiem na obrzęki wokół oczu jest zastosowanie startego miąższu ze skórki ziemniaka. Trzeba go położyć na zamknięte powieki na około 20 minut. Sok z ogórka nałożony na powieki zmniejsza cienie pod oczami i rozjaśnia sińce.

W trosce o wzrok i piękne spojrzenie, powinniśmy urozmaicić nasza dietę w produkty bogate w witaminę B(chude mięso, orzechy, ziarna zbóż, nasiona i zielone warzywa, drób, ryby), witaminę C (owoce i warzywa), witaminę E (oleje roślinne, awokado), cynk(owoce morza i kiełki pszenicy)oraz beta karoten (marchewka, słodkie ziemniaki, czy warzywa zielone).

Kolejnym aspektem w dążeniu do spojrzenia pełnego blasku jest odpowiednia ochrona oczu. W tym celu powinniśmy nosić dobrze dobrane okulary, czy szkła kontaktowe, unikać kontaktu z mydłami perfumowanymi i nieodpowiednimi kremami pod oczy, które powodują podrażnienie i zaczerwienienie.

Ostatnim etapem jest odpowiedni makijaż. W tym celu wykorzystaj cienie do powiek z drobinkami brokatu lub pereł, lepiej użyj jasnych odcieni, wtedy twoje oczy wydadzą się większe. Aby bardziej otworzyć oko, na dolnej powiece namaluj kredka lub cieniem jasną kreskę. Dokładnie wytuszuj rzęsy.

Na pewno nikt nie oprze się twojemu spojrzeniu pełnemu blasku.

Zobacz ranking najlepszych produktów do powiększania rzęs