Przedłużanie i Pogrubianie Rzęs - Ranking Najlepszych Produktów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Jak poprawnie nałożyć maskarę?

W jaki sposób nadać głębi spojrzeniu, by stało się ono zniewalające? Nie trzeba już wydawać kosmicznych sum na wizyty w salonach wizażu. Wystarczy, że w twojej domowej kosmetyczce znajdzie się odpowiednia maskara – zwana popularnie tuszem do rzęs. Jeśli chodzi o makijaż, tusz do rzęs jest jednym z najbardziej popularnych produktów kosmetycznych na rynku. Nie musi być klasyczny, czyli czarny, ponieważ na rynku dostępne są już różne jego odcienie, w zależności od upodobań konsumentki, jej poczucia humoru, czy pory dnia. Tusz do rzęs podkreśla kolor tęczówki, podnosi rzęsy i nadaje, a spojrzeniu dodaje dramatycznego wyglądu. Do dyspozycji masz również różne formuły maskary. Jedne zwiększają objętość rzęs, inne je wydłużają i podkręcają, dodając zalotności spojrzeniu. Niestety, nie osiągniesz wymarzonego efektu, jeśli będziesz nieumiejętnie nakładać tusz do rzęs. Poniższe porady kosmetyczne, pomogą ci w taki sposób nałożyć maskarę, aby w najwyższym stopniu wykorzystać jej możliwości.

Przy makijażu rzęs potrzebne ci będą:

  • Maskara
  • Płyn do demakijażu oczu
  • Grzebień do rzęs
  • Zalotka
  • Płatki kosmetyczne

Wykonując makijaż oczu powinnaś zastanowić się nad wyborem odpowiedniej maskary. Przy wyborze powinnaś kierować się specyfiką swoich rzęs (inną wybierzesz do rzęs krótkich, inna do gęstych i grubych)oraz okazją. Na rynku znajdują się już maskary, które podkręcają, wydłużają, pogrubiają rzęsy, takie o formułach wodoodpornych, czy dobrze zachowujące się w pomieszczeniach klimatyzowanych. Wybór jest ogromny. Na dzień najlepiej wybierać te, które tylko delikatnie podkreślą rzęsy, ale wieczorem możesz szaleć do woli.

Kolejnym aspektem jest wybór koloru maskary. Najbardziej klasyczna jest czerń, ale jeśli masz delikatna porcelanową cerę i blond włosy, to lepiej ci będzie w odcieniach brązu. Wtedy rzęsy nie będą wyglądać tak dramatycznie, chyba, że chcesz bardzo wyeksponować oko. Na wakacjach możesz wykorzystać maskary kolorowe, które sprawią, że twój makijaż będzie bardziej radosny i letni.

Marzysz o zalotnie podkręconych rzęsach? Wystarczy, że do tego celu użyjesz lokówki do rzęs popularnie nazywanej zalotką. Na kilka minut ściśnij nią rzęsy u samej nasady. Pamiętaj, że nie wolno jej używać, kiedy na rzęsach znajduje się już tusz, ponieważ w ten sposób może dojść do ich połamania lub nawet wypadnięcia.

Innym sposobem jest wykorzystanie maskary o właściwościach podkręcających. Trzeba ją jednak nakładać umiejętnie. Najczęstszym błędem jest malowanie tylko końcówek rzęs. Aby efekt był zadowalający, nakładaj tusz od nasady, przesuwając się wolnymi i zygzakowatymi ruchami ku końcówkom. Nałożenie dwóch warstw na każde oko powinno ci zając około 10 minut. W czasie malowania możesz ułożyć rzęsy ku górze, co optycznie otworzy i oko i sprawi, że wyda się ono większe, lub na boki, w kierunku zewnętrznych kącików, co sprawi, że oczy nabiorą kociego, zalotnego kształtu.

Technika malowania oczu jest bardzo prosta.

Najpierw nabierz odpowiednią ilość maskary na grzebyczek lub szczoteczkę. Warto zainwestować w grzebyczek metalowy, który lepiej rozczesuje rzęsy i nadaje im określony kształt. Przy aplikacji uważaj, aby do wnętrza pojemnika nie dostało się powietrze, które przyspieszy wysuszenie kosmetyku. Będzie się on potem źle nakładał i kruszył na powiekach.

Malowanie najlepiej zacząć od dolnej części górnej powieki. Następnie delikatnymi, bardzo wolnymi i zygzakowatymi ruchami przesuwać się ku górze do czubków rzęs. Szczoteczkę należy trzymać równolegle do linii rzęs. Pozwoli to na symetryczne rozprowadzenie kosmetyku, a także na dokładne rozczesanie rzęs.

Po umalowaniu całej powieki należy pozostawić pierwszą warstwę tuszu do wyschnięcia. A następnie nanieść drugą warstwę w ten sam sposób. Jeśli rzęsy skleją się pod wpływem tuszu, użyj do ich rozdzielenia grzebienia do rzęs. Jeśli w trakcie wykonywania tej czynności tusz ukruszy się, użyj do jego usunięcia płatka kosmetycznego zwilżonego w płynie do demakijażu oczu. Następnie nałóż tusz do na dolne rzęsy. Tym razem przy linii powieki postaraj użyć się mniejszą ilość tuszu. Nanoś go powoli od nasady Az po końcówki rzęs. Uważaj, by go nie rozmazać po rzęsą, bo tedy oko będzie wyglądało smutno.

Pozostałości możesz usunąć płatkiem kosmetycznym.

Te proste wskazówki pozwolą ci na prawidłowe aplikowanie tuszu oraz sprawią, że twoje rzęsy będą wyglądały zalotnie i uwodzicielsko przez cały dzień.

Zobacz ranking najlepszych produktów do powiększania rzęs