Przedłużanie i Pogrubianie Rzęs - Ranking Najlepszych Produktów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Jak podkręcać rzęsy?

Zalotne i onieśmielające spojrzenie to marzenie wielu kobiet. I nawet jeśli nie zostałaś obdarzona spojrzeniem Kleopatry, jest coś, co pozwoli ci wykreować taki właśnie wygląd rzęs. Tym czymś jest zalotka. Wiele kobiet unika korzystania z zalotki, ponieważ sztuka posługiwania się nią wydaje się być zbyt trudna do opanowania. Nic bardziej mylnego. Zalotka jest bardzo prosta w użyciu. Mitem również jest myślenie, że korzystanie z zalotki niszczy rzęsy i przyczynia się do ich wypadania. Oczywiście może się tak zdarzyć, jeśli będziemy korzystać z niej nieumiejętnie, jeśli jednak opanujemy ta technikę, będziemy mogły cieszyć się wyrazistym spojrzeniem bez dodatkowych skutków ubocznych. Stosowanie zalotki jest bowiem bezpieczne, łatwe i co najważniejsze, bezbolesne.

Jak działa zalotka?

Zalotka ma za zadanie podkręcić rzęsy, które są zwykle zbyt proste lub tylko nieco zakrzywione, a przy okazji nadać spojrzeniu bardziej dramatyczny wygląd. Dzięki użyciu zalotki rzęsy wydają się dłuższe, a oko większe i bardziej otwarte.

Mimo, iż zalotka wygląda na bardzo skomplikowane urządzenie, w rzeczywistości jest bardzo prosta w obsłudze. Nic dziwnego, ponieważ składa się tylko z dwóch części. Części zaciskowej – tak zwanych kleszczy i gumowych nasadek, pomiędzy które wkłada się rzęsy. Zanim zdecydujemy się na zakup zalotki, warto sprawdzić, jaki ma kształt. Są bowiem takie, które na końcach układają się w kształt kwadratu, a to nadaje spojrzeniu nienaturalny wygląd. Lepiej wybierać te, które mają na całej długości kształt owalny.

Jak używać zalotki?

Korzystaj z zalotki, upewniwszy się w pierw, że na twoich rzęsach nie ma śladu tuszu. Wytuszowane wcześniej rzęsy, potraktowane zalotka mogą się połamać lub wypaść. Jeśli pomalowałaś wcześniej oczy, to albo skorzystaj z płynu do demakijażu albo zrezygnuj z podkręcania zalotką. Kolejny krok to założenie zalotki. Zrób to patrząc w lustro. Jeśli stwierdzisz, że trudno jest ci spojrzeć w lustro, gdy pokręcasz rzęsy, patrz lekko w dół i spróbuj ponownie. Otwórz kleszcze zalotki i wprowadź rzęsę pomiędzy gumowe lub silikonowe części zalotki. Jeśli jest to dla ciebie wygodniejsze, możesz, po założeniu zalotki zamknąć oko. Jeśli jednak wytrzymasz i pozostawisz oko otwarte, będziesz widziała, jak długo jeszcze powinnaś trzymać zalotkę.

Upewnij się, że zalotka znajduje się jak najbliżej krawędzi rzęs. Jeśli jest za daleko, spróbuj nałożyć ją ponownie.

Zamknij dokładnie zalotkę u nasady rzęs. Trzymaj tak długo, jak jest to możliwe. Jeśli czujesz, że skóra wokół powieki zaczyna szczypać lub też ucisk jest nie do wytrzymania, rozluźnij zalotkę. Choć niektórzy uważają, że ogrzewanie zalotki ciepłym powietrzem z suszarki poprawi jakość skrętu, to lepiej wypróbowywać to bardzo ostrożnie. Zbyt ciepły i zbyt intensywny strumień powietrza z suszarki może spowodować oparzenia skóry.

Ponieważ zalotka obejmuje swoim zasięgiem całą powiekę, nie ma potrzeby dodatkowego manewrowania nią, ani jej przesuwania. Wystarczy, że umieścisz ją w centralnym punkcie powieki. W ten sam sposób postępuj z powieka dolną.

Te same czynności wykonaj podkręcając rzęsy w drugim oku.

Na koniec wytuszuj rzęsy ulubionym kolorem maskary. Korzystając z zalotki, nie poleca się jednak stosowania tuszów podkręcających. Efektem może być maskaradowy wygląd. A nie o to nam chyba chodzi.

Warto pamiętać również, że używając zalotki, należy dobrać moc zacisku. Zbyt mocny ucisk, spowoduje nienaturalny skręt, natomiast łagodny – łagodnie i miękko podkręci nasze rzęsy, nadając im ładny i naturalny wygląd.

Zalotkę należy wymieniać co sześć miesięcy, ponieważ częste korzystanie z niej sprawia, że guma lub silikon kruszą się, a to może mieć znaczący wpływ na jakość podkręcenia.

Zobacz ranking najlepszych produktów do powiększania rzęs