Przedłużanie i Pogrubianie Rzęs - Ranking Najlepszych Produktów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Jak dbać o skórę wokół oczu.

Poświęcając mnóstwo uwagi codziennej pielęgnacji twarzy, często zapominamy o skórze wokół oczu. Dlatego bardzo często szczególnie kobiety skarżą się na tzw. kurze łapki, czy zmarszczki w tej okolicy. Dzieje się tak dlatego, że skóra wokół oczu starzeje się najszybciej. A wystarczy prawidłowo zadbać o tę strefę naszej twarzy, by móc cieszyć się pięknym wyglądem przez wiele lat.

Po pierwsze trzeba pamiętać, że skóra wokół oczu jest niezwykle wrażliwa i wymaga szczególnego traktowania oraz bardzo delikatnego obchodzenia się z nią. Ponieważ jest niemal zupełnie pozbawiona gruczołów łojowych, które natłuszczają i powlekają ją warstwą ochronną. Dlatego z biegiem czasu należy jej się dodatkowa uwaga i stosowanie specjalnych kosmetyków, przeznaczonych specjalnie do skóry pod oczami. Po 25 roku życia, wystarczy delikatnie, nawilżający preparat. Po ukończeniu 30 lat trzeba sięgnąć po kosmetyki wzbogacone w składniki wygładzające, oraz przeciwzmarczkowe. Kremy pod oczy rozjaśniają również cienie pod oczami oraz zmniejszają opuchliznę.

Nigdy nie należy używać ciężkich kremów na noc, głęboko nawilżających lub maseczek odżywczych wokół delikatnych okolic oczu. Zawartość oleju w tych ciężkich kosmetykach może skutkować naciągnięciem skóry pod oczami i spowodować obrzęki. Należy także unikać kosmetyków ściągających w tym obszarze. Zawierają one bowiem składniki wysuszające, które powodują zmarszczki oraz wpływają na zbyt szybkie starzenie się skóry.

Kremy pod oczy powinny mieć lekką konsystencję i dawać się łatwo rozprowadzać. Należy nanosić je punktowo, lekko i delikatnie wklepując w skórę pod oczami. Nie powinno się ich wsmarowywać lub wmasowywać, ponieważ w ten sposób naciągamy naskórek.

Każde pociągnięcie lub rozciąganie delikatnej skóry wokół oczu, może spowodować uszkodzenia tkanki, przekrwienie i niepotrzebne zaczerwienienia, które trzeba potem kamuflować.

Na rynku dostępne są specjalne kremy regenerujące na noc i z przeznaczeniem pod makijaż – na dzień. Warto wybrać odpowiedni kosmetyk nie tylko do pory dnia, ale również do wieku. Przed zastosowaniem kosmetyku należy delikatnie oczyścić skórę pod oczami. Można tego dokonać, wykorzystując w tym celu płatki kosmetyczne, nasączone w płynie do demakijażu oczy lub płyn micelarny. Usunie on doskonale pozostałości kosmetyku, jak również zanieczyszczenia powstałe na skórze w ciągu dnia. Na oczyszczoną i osuszona skórę można zaaplikować kosmetyk.

W trosce o piękną skórę wokół oczu powinno się codziennie stosować:

Oczyszczanie. Do tego celu należy wykorzystać wilgotny płatek kosmetyczny nasączony żelem oczyszczającym, który zmyje resztki makijażu, płyn do demakijażu oczu lub płyn micelarny. Mydło i woda nie są nie tylko niedokładnie usuną resztki makijażu, ale również spowodują, że skóra stanie się sucha i napięta. Może pojawić się również stan zapalny.

Po oczyszczeniu należy zaaplikować odpowiedni krem pod oczy, który pokryje skórę delikatną warstewką ochronną. Nadmiar kosmetyku można zetrzeć przy pomocy wilgotnego wacika po około 10 minutach.

Regularna pielęgnacja jest niezbędna do utrzymania miękkiej, delikatnej skóry i nadania oczom młodzieńczego wyglądu.

Jeśli twoje oczy są opuchnięte, możesz położyć na skórę pod oczami plasterki ogórka, lub torebkę czarnej herbaty ekspresowej. Pomoże to pozbyć się uczucia ciężkości i zmęczenia, a spojrzeniu doda blasku.

Ważnym aspektem jest również ochrona przeciwsłoneczna. W bardzo upalne, słoneczne dni, chroń oczy i skórę pod oczami kremami z filtrem UV i okularami przeciwsłonecznymi.

Zobacz ranking najlepszych produktów do powiększania rzęs